Asociacija: akcizai ir LPG didinimo – pavojų šalies ekonomikai

Lietuvos dujų asociacija, LPG asociacijos ir Lietuvos degalų pardavėjai asociacijos apimtys reikalauja Ūkio ministerijos pakartotinai įvertinti mokesčių įvedimas ir siekis padidinti SND akcizus, kaip dabartiniai planai ministerijos, kaip pramonės nuomone, sukelti pavojų Lietuvos ekonomikai, kaip visumai.

Lietuvos dujų asociacija, pirmininkas Konstantinas Adamovics mano, kad suskystintų naftos dujų (SND) mokesčiai – 16,63 LVL už toną – bus naudingas mažoms biudžetą, tačiau ji kelia rimtą grėsmę dujų pramonės ir dabar neįkainojamas rizikos Lietuvos ekonomikai kaip visumai, atsižvelgiant į ryšių priemonių asociacijos . Lietuvos dujų asociacija mano, kad šis sprendimas skubotas ir nepriimtina. Virš priima sprendimą dėl valstybės muito LPG buvo grindžiamas poreikiu nustatyti privalomų nacionalinių specialiųjų atsargų.

“Būtinybę nustatyti privalomi nacionalinio saugumo atsargos yra klastingas, nes Latvija nėra nei būtina, nei gebėjimas saugoti 8000 tonų dujų. Todėl Kyla klausimas, jei valstybė nesilaiko minimalių saugumo atsargų būklę, kuri bus atsakinga už rugpjūčio 1 d mokama paaiškinimas verslininkai? ” išreiškia nusivylimą Adamovich.

Asociacija taip pat atkreipia dėmesį, kad pastaraisiais metais, dujų pramonė palaipsniui išsivystė į latvių, tokiu būdu suteikiant vis daugiau prisideda prie valstybės biudžeto ir visai ekonomikai.

LPG yra plačiai naudojamas Latvijos ir asmenų aprūpinti automobilius autogazu įrangos ir daugybės eksporto-kompanijų, tokių kaip “Valmiera Langai su stiklo”, “Lietuvos Balsam”, “Lietuvos lukšto”, “Tauragės pienas” ir kt. Dauguma šių produktų pasirinktų ekonominių priežasčių ir siekiant užtikrinti jų konkurencingumą pabrėžia asociaciją.

Bendrovės “Eko dujos” finansų direktorius Andrew Laskovs rodo, kad privalomas rezervas mokestis taip pat tinka šildymo ar dujų balionų, kurie bus sukelti papildomą finansinę naštą namų ūkiams, kurie dažnai neturi kito pasirinkimo.

“Šis žingsnis yra iš tikrųjų ekonomikai stabdžių ir potencialiai sukels kainų augimo daugelyje sektorių. Galų gale visa tai turės įtakos įmonių konkurencingumui, perkamosios galios, ir kentės dėl Lietuvos ekonomikai”, sakė Laskovs.

Įsigaliojo rugpjūčio 1 koreguojama naftos atsargas valstybės rinkliavą, o dabar turi mokėti mokestį už suskystintų dujų – 16,63 LVL už toną, kuri yra daugiau nei tonų dyzelinio kuro, kuris moka 15,99 latų. Kita vertus, šiais metais Ūkio ministerija planuoja padidinti akcizo mokestį suskystintų naftos dujų 90-112 latų už toną.

Lietuvos dujų asociacija, LPG asociacijos ir Lietuvos kuro prekybininkų asociacijos apimtys išreiškė nerimą apie tokio elgesio ir patrauklūs sveiku protu ministras ragina pagrįstų mokesčių ir akcizo, kuris nekeltų pavojaus pramonės diskusijoje.