Darbdaviai: Geriau minimalų darbo užmokestį gali padidinti nedarbo regionuose

Yra rizika, kad minimalaus darbo užmokesčio didinimas bus padidinti nedarbo regionus. Užimtumo mažėjimas žemos kvalifikacijos darbo vietų, taip pat nedirbantys pensininkai sumažės ir studentų skaičius laikomas Lietuvos darbdavių konfederacija (ECL). Kaip iš veiksmingiausių ir tinkamiausių fiskalinių priemonių, skirtų mažinti skurdą prioriteto, darbdaviai, padidins išlaikytinius paskatas.

Atlyginimai priklauso nuo kvalifikacijos, reikalingos atsakomybės lygį, darbo pastangų, produktyvumą ir kitus veiksnius. Jei darbuotojo darbo užmokesčio veiksniai yra žemiau minimalaus darbo užmokesčio iki reikalaujamo lygio, darbdavys arba bus priversti papildomai mokėti už kitų darbuotojų sąskaita arba darbo jis pašalina ir ieško kitų galimų sprendimų, nurodant ECL.

Jei Vyriausybė padidino minimalų darbo užmokestį, tada šiek tiek pagerėjo perkamosios galios asmenims, kurie gauna minimalų darbo užmokestį, kuris prisideda prie nedidelio padidėjimo biudžeto pajamos iš socialinio draudimo įmokas ir gyventojų pajamų mokestį. Tuo pačiu metu, yra rizika, kad nedarbas didės regionuose – sumažėjo užimtumas žemos kvalifikacijos ir mažo intensyvumo darbus, taip pat pensininkų ir studentų darbą, nurodydamas ECL.

ECL taip pat nepalaiko diferencijuotos bazinės išmokos idėja yra įvestas toks modelis nenagrinėja skurdo problema nėra palanki “atlyginimų vokeliuose” likvidavimo, taip pat planuoja tęsti dabartinę sistemą, viešųjų paslaugų atlyginimo ir kartos pensininkų nuostata nustato privatiems asmenims (tiek darbuotojai, tiek ir darbdaviai) kurie teisėtai mokėti mokesčius dėl vidutinio darbo užmokesčio ir atlyginimų, kurie yra didesni nei vidutinis atlyginimas šalyje.

Be to, skirtingų lygių apmokestinamojo minimumo, padidins administravimo kaštus, mano ECL.

Todėl darbdaviai reikalauja pasiūlymus aptarti ir nuspręsti dėl tinkamiausio sprendimo dėl nacionalinė trišalė bendradarbiavimo taryba (NTCC) sistemą.

“Mes džiaugiamės, kad gegužės buvo atsižvelgta į Finansų ministerijos 2012 NTCC prioritetines varoma pasiūlymus padidinti išlaikytinius pašalpas ir didinti neapmokestinamąjį minimumą sumą. Ši galimybė padidintų namų ūkių su didesne skurdo rizika, pavyzdžiui, šeimoms su vaikais pajamas “, sakė generalinis Lygos Meņģelsone ECL direktorius.

Vertinant skurdo pagal namų ūkio tipą ECL riziką nustatė, kad, atsižvelgiant į Centrinį statistikos biurą (CSB), didžiausia skurdo rizika yra nepilnos šeimos su vaikais, ir šeimos, turinčios tris ar daugiau vaikų. Vertinant skurdą amžiaus grupės riziką, atsižvelgiant į CSP aukščiausios gresia skurdas duomenys yra asmenys nuo gimimo iki 17 metų amžiaus.

Todėl efektyviausia ir atitinkamos mokesčių priemonės siekiant mažinti skurdą yra prioritetas didinti išlaikytinių pašalpas, kol jis pasiekia 165 latų (kitų didžiųjų socialiai nuskriaustų grupių – pensininkams – neapmokestinamasis minimumas lygio) lygį, tačiau vėliau kiek įmanoma didinti neapmokestinamąjį minimumą.

Kaip pranešė Finansų ministerija siūlo kitąmet minimalaus darbo užmokesčio padidėjimas nuo dabartinių 200-225 latų. Savo ruožtu, neapmokestinamasis minimumas kitąmet raginami atskirti – didelių atlyginimų išlaikyti dabartinius 45 latų ir mažesnį darbo užmokestį, į 84 latų, arba 120 eurų.

Ant slenksčio, kuris skaičius didelis ir mažas atlyginimas ir toliau bus diskutuojama. Tai tik pradinė FM ir gerovės ministerijos konkursas, kuris praėjo per viešąsias konsultacijas, sakė ministras. Savo ruožtu, mokesčių išskaitymas išlaikytinių iki 2014 planuojama 98 latų, arba 140 €.

Akcijos taip pat planuojama 2015. Kitais metais, minimalus darbo užmokestis šalyje jau gali būti LVL 225 arba € 320, bet 2015 tai gali padidinti kitos 10 € (LVL 7). Savo ruožtu, mokesčių išskaitymas išlaikytinių padidėtų iki 160 € (apie 113 latų). Neapmokestinamasis minimumas 2015 gali būti iki 130 €.

Tuo pačiu metu prognozuojamas gyventojų pajamų mokesčio tarifas už 2014 bus 22%, vietoj dabartinių 24%, tačiau po metų bus sumažintas iki 20%. Jānis turtingas