Ekologiški virtuvės baldų stalviršiai

Ekologija šiandien užvaldžiusi praktiškai visas gyvenimo sritis – daug kas rengiasi ekologiškais drabužiais, valgo ekologišką maistą, kuria aplinką tausojančius automobilius, ne išimtis – ir virtuvės baldai. Šį sykį siūlome susipažinti su ekologiškais virtuvės baldų stalviršių sprendimais:

Antrinės medienos stalviršiai
Antrine mediena galima būtų vadinti kartą jau naudotą medieną, pavyzdžiui, virtuvės stalviršiams panaudojus iš kokio nors ikonografinio pastato paimtą medieną, jausite virtuvės istorinį turtingumą, kurį perteikia ne kas kitas, o istorinė mediena. Tik svarbu atminti, kad medis jautriai reaguoja į drėgmę ir karštį, todėl mediniai stalviršiai turėtų būti kuo toliau nuo kriauklės ir viryklės. Virtuvės sala – puikus sprendimas.

Butcher -Block stalviršiai
Butcher- Block medžio masyvo stalviršiai, kitaip dar vadinami mėsininko bloku, gali pigus virtuves baldai tapti kuo puikiausiu jūsų virtuvės akcentu, jei, pavyzdžiui, pagaminsite juos iš nugriautų medinių pastatų, ar laivyboje naudojamų medinių palečių. Šie stalviršiai suteiks virtuvei natūralaus jaukumo, ant jų bus patogu pjaustyti, o prabėgus kiek laiko, juos galėsite atnaujinti tiesiog nupoliravę ir patepę natūraliu aliejumi.

Bambuko stalviršiai
Bambuko ekologiškasis bruožas yra tas, kad tai greitai auganti/ atsinaujinanti žaliava. Be to, jis tvirtesnis ir stipresnis nei daugelis kitų medžio masyvo rūšių. Bambukas suteikia puikų estetinį vaizdą, todėl jį pasirinkę, tikrai nesuklysite.

Perdirbto popieriaus stalviršiai
Popieriaus akmuo – tai puiki, ekologiška stalviršių medžiaga, pagaminta iš perdirbto popieriaus, pigmento ir naftos neturinčios dervos. Šie stalviršiai puikiai atrodo ir dažnai palyginami spinta stumdomomis durimis su šiltu ir minkštu akmeniu, tokiu kaip muilo akmuo. Šie stalviršiai atsparūs tik iki 350 laipsnių karščiui, dėl to ant jų labai nerekomenduojama dėti karštų indų.

Bio stiklo stalviršiai
Bio stiklas – tai perdirbtas stiklas, turintis eterinę, permatomą išvaizdą, nes jis pagamintas iš šimtaprocentinio stiklo. Kaip ir visi stikliniai paviršiai, šie stalviršiai neatsparūs pjaustymui peiliu, todėl verčiau naudokite pjaustymo lentelę.

Nerūdijančio plieno stalviršiaiNerūdijantis plienas pagamintas iš 60 procentų perdirbtų medžiagų, ir dėl to, kad jis gali būti perdirbtas dar kartą, ir dar kartą, jo ilgaamžiškumui ribų tikrai nėra. Šie stalviršiai tarnaus jums ilgą laiką ir neleis kauptis bakterijoms. Tereikia atminti, kad gali atsirasti įdubimų ar vandens žymių, todėl reikalinga kiek kruopšti priežiūra.