“Fitch Ratings” kredito “Lietuvos padidina po kvietimo prisijungti prie euro zonos

Vienas iš pagrindinių tarptautinės reitingų agentūros “Fitch Ratings” antradienį nusprendė padidinti Lietuvos kredito reitingą vienu žingsniu, nustatant stabilią reitingų perspektyvą.

“Fitch Ratings” pateisinti savo sprendimą, kad Europos Sąjungos (ES) ekonomikos ir finansų reikalų tarybos (ECOFIN) galutinį sprendimą pakviesti šalis prisijungti prie euro zonos nuo 2014 m. Dėl pirmą kartą Sausio mėn. Agentūra mano, kad euras yra teigiamas žingsnis Lietuvos mažos ir atviros ekonomikos, kuri yra jau labai “eiroizēta”. Lietuvos vertinimas ilgalaikių ir trumpalaikių įsipareigojimų vietos ir užsienio valiuta padidėjo nuo “BBB” iki “BBB +” su stabilia reitingo perspektyvą ateityje (perspektyva stabili), portalas “Delfi” informavo Finansų ministeriją (FM).

“Kreditas yra nuoseklus didėjimas Europos Sąjungoje atveju (ES) Ekonomikos ir finansų reikalų taryba (ECOFIN) susitikime patvirtintą galutinį sprendimą dėl Lietuvos prisijungimo prie euro zonos. Tai taip pat patvirtino ankstesnes prognozes, kad, kai Latvija gaus euro įvedimo kreditų pripažinimą bus pakeltas. Ši būsena yra svarbu vertinimui, kad susiję su ekonomikos vystymosi ir šalies reputacijai užsienio investuotojų akyse. padidinti kredito reitingas taip pat įrodyta tarptautiniu mastu, kad tai dar gali parodyti save kaip į vystymąsi orientuotos ir konkurencingą šalį, “Finansų ministras įvertino Andris Vilks (V).

“Fitch Ratings” taip pat rodo, kad Lietuvos ekonomika yra labai integruota į ES ekonomiką – tiek prekybos ir investicijų, ir atsižvelgiant į tai, kad didelė dalis finansų sektoriaus susideda iš Skandinavijos bankų. Lietuvos ekonomika parodė Mātsrihtas kriterijus atitinkančias būtinas lankstumas ir Lietuvos įstojimas į euro zoną bus toliau stiprinti ekonominės politikos įgyvendinti. Prisijungimas prie euro zonos bus sumažinti atvirų kredito riziką, susijusią su operacijų užsienio valiuta bankų sektoriuje ir sumažinti dideles grynąsias užsienio valstybės skolos lygis, išreikštas reitingų agentūrą.

Agentūra “Fitch Ratings” pabrėžia, kad į euro zoną įstos gerinti fiskalinį ir išorės finansavimo lankstumą pagal euro perskaičiavimo rezerve valiutos statusą. Prisijungimas prie euro zonos bus taip pat suteikia prieigą prie Lietuva Europos centrinio banko likvidumo priemonėmis banko

“Fitch Ratings” nustatė stabilią reitingų perspektyvą dėl galimo ekonominės plėtros rizika yra subalansuota. Jei Lietuvos ekonomika ir toliau gaminti tvirtą, subalansuotą augimą ir žymiai sumažinti užsienio skolos, ir toliau laikytis Lietuvos kredito prieaugį.

Kaip pranešė antradienį Briuselyje, kad Europos Sąjunga (ES) Vadovų Taryba finansų ministrų (ECOFIN) oficialiai patvirtino Lietuvos dalyvavimą euro zonoje dėl 1 sausis 2014 mūsų šalis taps 18 euro zonos nare.

ECOFIN nusprendė, kad euro kursas toliau latvių bus 1 = 0,702804 € latas. Tai jau buvo nustatyta 2005 metais, kai latas buvo susietas su euru.