Grybų kaip rimta sporto

Šeštadienis, rugpjūtis 27 10:00 Bauskės rajonas Iecavas Dzelzāmurs Apskrities žemės ūkio universitetas (LAU), Miškų fakultetas ir akcinė bendrovė Latvijos valstybiniai miškai Vidusdaugava vyks pirmoji Latvijos čempionatas skinti.

Konkursu siekiama skatinti ir plėtoti Latvijos nacionalinės tradicijos-grybai, džiuginti gerbėjų aktyviam poilsiui, skatinti grybai, kaip vieną iš miško išteklių naudojimą ir plėtoti ją kaip sporto, taip pat supažindinti dalyvius su gražiausių grybų svetainėse.

Latvijos žemės ūkio universiteto, Miškų fakultetas, vienas iš seniausių ir vienintelis universitetas šalyje, kuri rengiasi aukštos kvalifikacijos specialistus, miškų valdymo ir naudojimo, pirmą lenktynių vieta paskirta Bauska sritis, kuriose miškingumas taip pat Aizkraukles ir Jēkabpils rajonai yra didesnės nei likusioje regiono dalyje Žiemgala planavimo srityje.

Be to Iecava tik surengė konkursą tidier Latvijos parapija buvo pripažinta šių metų laureatas Žiemgaloje, bet kai žinomas medžioklės pilis grafo Palen – Dzelzāmurs yra vienas iš turistų ir poilsiautojų lankomų vietų regione.

Nuo greitkelio Baldone – Iecava Dzelzāmurs įjungiant varžybų dieną bus pažymėta, bet prasidės 9 nariai komandos registracijos. Kiekviena komanda turės tris narius iš kurių vienas turi būti kapitonas komandos, bet bus vertinami kaip individo, komandos efektyvumą.

Komandų užduotis bus surinkti kuo daugiau grybų, kaip jų bendro svorio. Grybų turės pėdų lenktynių organizatorių tam tikroje srityje, įveikiant gamtines ir dirbtines kliūtis naudojant išduotas korteles.

Konkurentai negali padaryti iš anksto grybų kolekciją, naudokite kitus grybus skaitymo padėjėjai ir AIDS, su tik peiliu pjovimo grybus išimtis.

Komanda išduotas identifikacijos numeris surinkti bus naudojami siekiant nustatyti grybų derlių, bet atspirties taškas bus informuoti apie grybų rūšių vaisinės įstaigų, kurių bendra masė yra maždaug svoriui nustatyti varžybų. Be to, grybelis gali būti sukirmiję. Grybų kontrolė laikas yra dvi valandos, bet jis įrašys laiką, kai paskutinis komandos narys atvyks į finišo zonoje.

Jei komanda baigs 12,00 už kiekvieną uždelstą viso derliaus pasėlių grybų minutę bus suskaičiuoti 100 gramų. Abiejų pirmųjų trijų geriausių komandų kurios įgijo didžiausią derlių grybus ir grybavimo tris atskirus čempionai atlygį.

Pasvėrus, grybų rinkėjai derlius atgausiu savo turtą. Race pareigūnai informavo, kad visureigis bus kryžius su įvairių formų reljefas, daugiausia sausų miškų tipams – lapuočių 50%, 20% Lans, vacciniosa 5%, 10% plačialapių Kūdreņi tt

Plotas yra daugiausia spygliuočių miškai, dominuojanti rūšis – pušis ir eglė, tačiau beržo sudaro apie 20%. Sritis, kuri tinka įvairių rūšių auginimo sąlygų grybų jaunų medynų eglės ir pušies daug. Pagal pateiktą Skyrių augimviečių žemėlapyje informacijos vyraujančias rūšis ir amžius bus lengva įvertinti galimą grybų laukus.