Gyventojų pagerino turto, kai jis ateina šiemet

Tačiau šiemet suabejojo ​​ateitis atrodė šiek tiek pesimistiškiau negu 2013.

Prieš paskelbtų švenčių “DNB LR barometras” apklausos rezultatai rodo, kad to, ką žmonės turėjo 2013 vertinimo, dauguma respondentų (62%) mano, kad tai sėkmingas. Tuo tarpu apklausti 2013 taip pat turi būti šiek tiek labiau nei 2013 metais. Šie rezultatai iš esmės atitinka ekonominės plėtros dinamiką ir metų dar nėra baigtas, tačiau mes galime apskaičiuoti, kad bendrasis vidaus produktas (BVP) augimas 2013th metus buvo maždaug 4%.

Be to, šiais metais sparčiai augo ir darbo užmokestis – tiek vidutinio darbo užmokesčio ir užimtumo didinimas skaičius pirmenybė prisidėjo prie privataus vartojimo augimo gerinimui, kaip rezultatas, jis taip pat padarė didelį indėlį į BVP augimą. Prieš metus – 2013 metų, kai BVP padidėjo 5,2%, iš pagrindinių ekonomikos augimo buvo buhalterine imone vilnius eksportas. Nors auga eksportas yra viena iš svarbiausių mažas bei visiems ekonominės plėtros prielaidas, tačiau iš gyventojų gyvenimo standartas atspindi daugiau privatus vartojimas, kuris, priešingai nei iš šiais metais išlaikė aukštą augimo spartą.

Nepaisant ekonominės situacijos 2013, ten buvo keletas nesėkmių. gamybos, jos deguto šaukštu medaus įdėti barelį / s “Metalurgs” finansinių problemų, o tai taip pat yra vienas iš žemesnio eksporto veiklos veiksniais nei tikėtasi. Tai turėjo įtakos ne tik Liepojos šeimos biudžetą ir darbo perspektyvas, bet ir apskritai šalies biudžetas ir vyriausybės galima skirti laiko kitiems verslo aplinkos klausimus. Reikėtų pažymėti, kad šių metų respondentai į ateitį atrodė šiek tiek pesimistiškiau negu 2013. Taip yra daugiausia dėl susirūpinimo, kad perėjimas įvyks sklandžiai (58% uab kurimas respondentų yra susirūpinę dėl naujosios valiutos įvedimo) ir apdairiai, išleidžiamos planuota pradžioje.

Anksčiau šiais metais, tikintis euro įvedimo, žmonių dalis pinigų taupymo indėlius banko sąskaitose, tačiau kita dalis – daugiau išlaidų, taip skatinant vartojimą, šie procesai gali būti patikimai numatyti iš anksto, nes liudija Estijos euro įvedimo patirtį prieš kelerius metus Pagal didesnio išlaidų didinimo iki metų pabaigos 2014 m… metų pradžioje galima tikėtis nuosaikesnės prekybos apyvartos augimas ar net mažės. Pasak “DNB LR barometras” apklausos rezultatais, 67% respondentų pirmuosius mėnesius po grynųjų eurų įvedimo, kurį planuojate veikti atsargiau nei dabar.

Vartotojų išlaidos augimas prisidėjo prie didesnio BVP 2013th metais, tačiau augimas bus šiek tiek sulėtėti 2014. metus. svarbus aspektas sprendžiant gyventojų problemas, “juda” prie euro, galima su aiškinamuoju informacijos. respondentų mano buhalterijos tvarkymas vilnius esantys gerai informuoti apie euro įvedimo procesą (71%), taip pat 21% respondentų atsidūrė labai gerai. Tuo tarpu maždaug vienas iš keturių arba 26 informuota % respondentų yra blogai informuoti, įskaitant 6% respondentų jaučiasi labai blogai informuotas. kontrastas, 3% respondentų į šį klausimą negalėjo pateikti konkretų atsakymą. Apskritai, nors šie rezultatai vertinu gana teigiamai.

Be to, kadangi tyrimo (01.11.-2013/11/17). žiniasklaidos informacija apie euro įvedimą tapo ir toliau bus dar intensyvesnė. į 2014 turiningi metai bus – bus naudojamas prie naujosios valiutos, bus nauja vyriausybė ir naujos kadencijos žmonių, Parlamentu ir Europos Parlamentui, taip pat mes daudzinājuši Ryga, kaip Europos kultūros sostinės rinkimai Ši tikrai bus sunkus ir įtampos visus metus. Esu įsitikinęs, kad 2014 m. pabaigoje, laukiant artėjančių 2015 metų ekonominių procesų šalies kaip visumos ir šeimos finansinę padėtį, žmonės savo prognozes taps daug optimistiškiau.