Jelgavos rajonas dalis daugiabučių savininkų patirti PVM taikymo namas valdymo paslaugos

Liepos 27 d Jelgavos rajonas Tarybos posėdyje, sprendimo projektas bus žiūrima kaip daugiabučio namo valdymo sumažinti mokesčius, praneša savivaldybės viešieji ryšiai specialistas Annie Krauza.

Nepaisant to, kad pridėtinės vertės mokesčio (PVM) gydymui bendra nuosavybės valdymo paslaugos, planuojama, kad Jelgavos rajonas nuo liepos 1 d, dauguma butų pastatai mokėjimas už bendrosios jungtinės nuosavybės valdymo gyventojui išliks nepakitęs – 0,36 eurų už kvadratinį metrą (m2), jau įskaičiuotas PVM, ar 0, 2975 eurų už kvadratinį metrą be PVM, kaip ir visi nauji butai Kaune.

Dar prieš buvusio parapijos, Jelgavos rajono savivaldybės kapitalo susijungimo su Jelgavos rajonas Tarybos sprendimas valdymo mokestis buvo nustatytas 0,36 eurų/m2, kuri iki šiol nepasikeitė. Buvo taikomi tiek namuose, kurių savininkai nepriėmė sprendimo dėl namų tvarkymo. Savo ruožtu, tie namai, kurių savininkai perėmė būsto valdymo ir leido tai daryti UAB “Jelgavos rajonas KU” valdymo mokestis yra valdymo sutartys, paaiškina Krauza.

Pakeitimai pridėtinės vertės mokesčio įstatymo, pagal kurią gyvenamųjų namų valdymo mokestis yra taikomas PVM, buvo lemiamas priežastis Ltd. “Jelgavos rajonas KU” įvertinti gyvenamųjų namų kaupimo fondo augimas ir efektyvumas yra pripažįstamas savivaldybė. Ankstesniais metais, investuojant į būsto bendrą išsaugojimo: daugelis namų buvo pakeisti bendrų sričių langai, lauko durys, suremontuoti laiptai, vidinės komunikacijos ir padarė panašių darbų, kuris tęsiasi iki šiol. Nepaisant to, bendras finansinių išteklių namus dabar viršija 100 000 eurų.

“Dabartinis darbo ar namų kasdienė būsto priežiūra ir valdymas teikimo mastą nėra būtina, o investicijos į būsto renovaciją lygis, šios nuostatos nėra pakankamos, paprastai tokios investicijos yra realizuotas ilgalaikės paskolos pagalbos. Todėl, namų skaičius palaipsniui didėja valdymo fondas, tačiau sukauptos reiškia praktiškai nėra kur naudoti. Nors valdymo mokestis nebuvo taikomas PVM, toks didžiuliu jauduliu kaupimas nebuvo, nes tarnavo kaip ilgalaikės “saugos pagalvę” nuo ne mokėtojų ar taupomasis bankas dėl pagrindinių būsimos išlaidos. Tačiau šiuo metu įsigaliojimo nuostatų dėl PVM gyvenamojo būsto valdymo mokestis, siūlau sutaupyti augimo pagreitis sulėtinti”, aiškina UAB “Jelgavos rajonas KU” vadovas.

Verslo vadybininkas yra įsitikinęs, kad tokios bendros nuosavybės valdymo mokesčio sumažinimo naudos gavėjai yra ne tik žmonės, kurie jau tai yra sunku mokėti už bendrosios jungtinės nuosavybės valdymo, bet ir įmonė. “Tai ne paslaptis, kad bet koks darbo užmokestis didėja padidina tiek ilgalaikį skolininką numerį ir bendrą skolos sumą. Palaipsniui mažėja, norėdami sutaupyti pinigų, sumažinti riziką ir subalansuotą įmonės pinigų srautus tais atvejais, kai namų savininkai norėtų nuspręsti dėl valdymo užduočių delegavimo į kitą valdytojas ir finansinių taupymo turės būti perduotos namų savininkai ar naujasis vadovas”, aiškina vadovas.

Bendrovė Apapra siulo perkraustimo paslaugos Jelgavoje.