Kaliningrado sritis siekiama sukurti naują giliavandenį uostą

Rusijos Kaliningrado srityje planuojama pradėti šiemet sukurti naują giliavandenį uostą, pagal Lietuvos naujienų portalo “Kaunodiena.lt”.

Šis projektas bus įgyvendinamas, jei jis bus pritraukti privačias investicijas. Susidomėjimas juo rodo investuotojų iš Kinijos ir Baltarusijos. Įdėkite naują uosto statybos dar nebuvo paskirta. Jis svarsto keletą variantų, vienas iš jų – į Baltijską. Uostų statybos galėtų prasidėti iki 2014 m.

Statyti Kaliningrado srityje didžiulę giliavandenio uosto buvo planuojama iš anksto. Ji buvo atidėta viešųjų lėšų, tačiau praėjusių metų pabaigoje buvo nuspręsta nukreipti į Sankt Peterburgą Bronk uoste.

Dabar Rusijos vyriausybė nori investuoti į naują uostą 20,4 milijardų rublių ($ 363,000,000), o kiti investuotojai reikės apie 70 milijardų rublių.

Kaliningrado srities gubernatorius Nikolajus Cukanovs kaip pagrindinių priežasčių, dėl naujo uosto statybos paminėjo greitus pokyčius netoliese Gdansko ir Klaipėdos uosto infrastruktūrą. Jis taip pat pažymėjo, kad šiuo metu Kaliningrade patį prekybos ir žvejybos uosto, bet iš to, kad kelias ten laivai turi būti matuojamas per 30 kilometrų ilgio siauras vienpusis jūros kanalo diskomfortas.

Tuo pačiu metu Cukanovs nurodė, kad pagrindinis konkurentas Kaliningrado uosto dar Ust Lugos uoste Sankt Peterburge, kuris kaļiņingradiešiem būtų sunku pasiekti. Pasak jo, poreikį “visuomenės kontrolės politinę valią nukreipti dalį krovinių į Kaliningradą.

Kaip pasisakė viršininkas gruodžio susitiko su Baltarusijos vadovybe, baltarusiai yra susirūpinę tranzitu per Lietuvą, kurios nuolat didėjantį tarifus ir tokiu būdu, reglamentuojančių prekių srautą.

“Mes būsime pasirengę statyti Baltarusijos dalį uosto poreikius – mes planuojame, kad į uostą, o ne tik pats, bet pagal dabartinę ekonominę konjunktūrą”, priduria jis.