Kas puikių paviljonus ENEA

Šiandien šis didžiulis plotas šiaurinėje sostinėje yra oficialus pavadinimas “Visos Rusijos parodų centras”. Tačiau Sovietų istorijos, tai yra daugiau žinomas kaip ENEA – “Visi Sąjungos liaudies ūkio pasiekimų parodoje.” Parodų salės ENEA labai ryškiai atspindi epochą, kurioje jie buvo pastatytas. Tai buvo Sovietų Sąjungos vitrina, paveikslėlis, kuriame didžiosios valstybės norėjo prisistatyti visame pasaulyje. Tiek išorės, tiek vidaus.

Paviljonai ENEA – paveldo istorinė epocha

Galbūt ne visa didžiulė Maskva antra tokia vieta, kur architektūros paveldas Stalino laikais būtų atstovaujama su tokiu koncentracijos išsamumo ir tokią veislę. Tai tiesiog architektūrinis muziejus po atviru dangumi. Kas nori keliones internetu suprasti turinį ir pajusti kartų dingo amžinai skonio, jis turėtų atvykti į ENEA. Žemėlapis paviljonai liko toks pat, kaip išdėstyti juos vieną kartą žinomas Maskvos architektas Viačeslavas Konstantinas Oltarzhevsky, projektą, kuris buvo priimtas vykdyti po konkurso. Jis nesugebėjo baigti darbą. Didysis pastatas 136 akrų negali būti baigtas laiku, architektas buvo suimtas ir ištremtas į Vorkutos. ENEA paviljonai pirmo žvilgsnio išdėstyti atsitiktinai, tačiau jų išdėstymas yra sumanyta taip, kad lankytojas palaipsniui atsiveriantis teminį turinį kiekvieno objekto. Sąjungos žemės ūkio paroda yra unikalus pastatų kompleksas, kurios mėgsta nebuvo pigios keliones i egipta ne tik Maskvoje, bet ir visame pasaulyje, ten buvo ne tiek daug. Paviljonai ENEA turėjo pademonstruoti ne tik dėl filialo principo turinį, bet taip pat atspindi nacionalinį charakterį iš Sovietų Sąjungos respublikų, iš kurių kiekvienas buvo pristatytas parodoje. Tiesiog čia angos, ten buvo 250 įvairių teminės struktūros ir alėjos, tvenkiniai ir fontanai. Parodą atidarė 1 rugpjūtis 1939, kuris buvo labai nacionalinės svarbos įvykis. Savo sveikinimo kalboje minios padarė Molotovo. Parodą planuojama kaip nuolatinis, bet po Didžiojo Tėvynės karo pradžioje, jis buvo uždarytas. Paviljonai ENEA lankytojai vėl pigios kelionės į kroatiją ėmėsi tik po septynerių metų, kai ji buvo atstatyta į savo buvusios būklės. Pokario laikotarpiu darbo dėl rekonstrukcijos ir tolesnės plėtros vieta, ten buvo nauji paviljonai. Jie atspindi naują laiką. Iki šios dienos, viena iš svarbiausių ir labiausiai lankomų paviljono “Erdvė”. Dešimtajame dešimtmetyje, didelė dalis architektūrinio paveldo buvo negrįžtamai prarasta.

Paviljonai ENEA: Darbo laikas

Šiuo metu Rusijos parodų centras yra atviras lankytojams darbo dienomis 09:00-09:00. Savaitgaliais ir švenčių dienomis iki 22:00. Paviljonai jos teritorijoje atsidaryti 10:00 ir tęsis iki 18:00 darbo dienomis ir 19:00 savaitgaliais ir švenčių dienomis. Vasaros metu teritorijoje dirba iki 23:00, o visi paviljonai dirbti valanda ilgiau.