Latvijos krematoriumo panaudojimas Estijoje

Latvijos gyventojai vis dažniau renkasi kremavimo paslaugą, šiuo metu apie 10-15% mirusieji kremuojami, o kiekvienais metais šis skaičius toliau auga. Tiek Latvijos ir visame pasaulyje sparčiai keičiasi laidojimo tradicijos – kremavimo laikoma priimtina ir prieinama laidojimo tipą.

Kremavimas šiandien yra normalu ir prieinama visuomenei laidotuvėms už priimtiną kainą ir orus požiūris, išlaidų paskutinis negyvos kelyje. Su nauja licenciją krematoriumo atidarymo Valmiera gyventojai turi galimybę gauti atitinkamas paslaugas.

Svarbu tai, kad Latvijos veikė dviejose pažymėjimą ir sertifikatą krematoriumą – Rygoje ir Valmieroje, o Lietuvoje – http://kremavimas-laidojimas.lt/.

Reikėtų pažymėti, kad į naują krematoriumą anga kremavimo Latvijos kainą sumažėjo 40 eurų. Tai galima paaiškinti Rygos krematoriumas monopolio panaikinimo. Šiuo metu šalyje kremavimo kaina yra 210 eurų.

Pavyzdžiui, Zarasų krematoriumas sukurtas visapusiškai pasiūlymai yra naudingi gyventojams ir paslaugos išlaidų dydžiu. Būtent, Valmiera krematoriumo paslaugos mokėtini valstybės ir savivaldybių naudą, ir bet Latvijos pilietis gali sau leisti kremavimo paslaugas be reikalo jaudintis Besaikis išlaidų – kremavimo yra pigesnis nei tradicinis laidotuvėms.

Kremavimas Estijoje

Pastaraisiais metais, laidotuvės pramonė vibruoja klaidingą mitą apie taip pigu ir prieinama kremavimo Estijoje, kuri gali pasiūlyti laidotuves ir krematoriumą. Tačiau atkreipė dėmesį, kad šiuo metu, pavyzdžiui, kremavimo Talino krematoriumą mokama 269 eurų, o Tartu krematoriumą 255 eurų, neįskaitant papildomų sąnaudų krematoriumą paslaugas.

Savo ruožtu, turi būti perkelti iš Latvijos negyvos žmogaus kremavimo Estijoje, tai absoliučiai būtina gauti sveikatos inspekcija leisti mirusio žmogaus kūno transportu. Mirusiojo kūnas vežamas užklijuotame cinko karste, gedulingi verslo su pareiškimu, patvirtinantis, kad mirusiojo kūnas dedamas į karstą.

Sveikatos inspekcija leidimą turi pateikti mirties liudijimo ir medicininę pažymą institucija dėl mirties priežasties kopiją. Tik gavusi leidimą iš Sveikatos inspekcijos ir įdedamas į hermetiškai sandarią cinko karste lavonas turi teisę atlikti lavoną į kremavimo Estijoje.

Priešingu atveju, lavonas transportas į Estiją, yra neteisėtas, o ne rizikos susidurti su netikėtumų vadinamųjų kremavimo paslaugų veiklos poveikį, pavyzdžiui, kapinių gyventojų atsisako palaidoti mirusiojo pelenais, jau nekalbant apie galimą riziką, susijusią su neteisėta veikla su žmogaus kūnu po mirties.

Tuo pačiu metu reikia suprasti, kad transporto išlaidos į Estiją yra neįsivaizduojama be transporto sąnaudų (vidutiniškai nuo 0,40 eurų vienam kilometrui), į karstą išlaidas transportui (vidutiniškai svyruoja nuo 150 eurų), taip pat už judėjimo leidimo, laidojimo prekybininkų pažymėjimus, mirties liudijimus, sertifikatai mirties priežastis, šarvojimo, balzamavimo, taip pat kitoms išlaidoms.

Be to, jūs turite atkreipti dėmesį, kad pasaulyje lavono transportas yra griežtai kontroliuojamas (policijos, sveikatos priežiūros institucijoms ir panašius dirbinius) veiklos, kuri nėra leidžiamas be atitinkamų institucijų gavusios institucijos ir įterpiant uždaromos cinko karstai.

Piliečiai turi teisę reikalauti sveikatos inspekcijos išduotą mirusiojo kūną į pirklio, kuris siūlo kremavimo atliekamas Estijoje laidojimo transportas, taip pat turi teisę nustatyti, ar mirusiojo kūnas yra laikomas hermetiškai uždarytoje cinko karste ir bus perkelta į specializuotą transporto priemonės leidimą – katafalkai, ir galiausiai piliečiai turi teisę ir net moralinę pareigą įsitikinti, kad sąlygos, kuriomis mirusiojo kūnas kremuotas Estijoje.