Naujos teises oro transporto keleivių

Europos Komisija (EK) pranešė – pernai žemyno oro prarado daugiau nei penkis milijonus bagažas, tačiau per pastaruosius dvejus metus apie 250 000 keleivių laiku buvo atsisakyta vežti.

Vadovas EK atstovybe Latvijos Latvijos Andrew Rasbašs spaudos konferencijoje akcentavo – Komisija tikisi, kad naujosios taisyklės padės pagerinti teikiamas keleiviams teikiamų paslaugų kokybę. Naujajame reglamente numatyta pinigų kompensacijos keleiviams, kai atsisakoma vežti (pavyzdžiui, parduodamų daugiau keleivių nei lėktuvas gali avialinijų bilietų) skrydis atšaukiamas ar atidedamas taip ilgai. Reikia pabrėžti, atlyginimas bus mokamas tik tada, kai aviakompanija negalės įrodyti išskirtines sąlygas, dėl kurių ji negalėjo išvengti.

Kompensacijos suma

Jei skrydžio atstumas yra 1500 km, tada keleiviai galės gauti 150-250 eurų (apie 100-176 Lt), arba mažiau nei pusė, jei vėlavo ne ilgiau nei dvi valandas. Skrydžiai 1500-3500 km tolimojo kompensacija nustatoma 150-400 EUR už (Lt 100-270), bet jei vėluojama ne ilgiau kaip tris valandas, du kartus mažesnis. Jei skrydžio 3500 km ir atstumas didesnis kompensacijos 300-600 eurų per (Lt 200-400). Jei vėlavimo trukmė buvo mažiau nei keturias valandas, jie gali būti sumažintas perpus.

Jei skrydis atšaukiamas, oro linijos privalo pasiūlyti patį atlygį kaip bilietas perviršio atveju – iš bilieto kainos (įskaitant nemokamus skrydžius dėl išvykimo) grąžinamosios išmokos arba kitos galimybe patekti į galutinę jo paskirties vietą pasirinkimas. Šiuo atveju, keleiviams bus pasiūlyti nemokamą maitinimą, gaiviuosius gėrimus, prireikus, bus apgyvendinti viešbutyje galės naudotis telekomunikacijų paslaugas (visi pavadintas paslaugos nemokamai).

Jei skrydis bus atidėtas ilgą laiką (bent jau dvi valandas), kad bus pasiūlyti keleiviams nemokamą maitinimą, gaiviuosius gėrimus, ir du ar tris skambučius. Jeigu bus vėluojama daugiau nei penkias valandas, oro linijos privalo pasiūlyti grąžinti bilieto kainą (jei reikia su laisvo skrydžio į išvykimo punktą).

Jeigu reikšmės Pirmiau pateikti nesilaikoma, Skundas turi būti pateiktas nedelsiant aviakompanijos, kuri teikia skrydžius.

Už bagažo sunaikinimą, sugadinimą, praradimą ir prailginti ES oro linijų kompensacijos 1180 € vienam gali pareikalauti bet kurioje pasaulio vietoje. Jei padaryta žala registruoto bagažo, prašymas turi būti pateiktas per septynias dienas nuo jo gavimo dienos arba per 21 dienų uždelsto bagažo.

Avialinijos prieštarauti

Susisiekimo ministras Ainars Šlesers informavo, kad Latvijos nacionalinė aviakompanija Air Baltic prieštarauti naujas taisykles. Žemų kaštų aviakompanija easyJet atstovai savo pareiškime pabrėžė, kad būtina keisti naujas taisykles.