“Naujųjų” ES pinigai įgijimas gali būti atidėtas, perspėja Rinkēvičam

Nutempė Europos Vadovų Taryba ir Europos Parlamentas diskusijos dėl sanglaudos politikos, yra didelė tikimybė, kad 2014.-2020 programavimo laikotarpiu ES pinigų įgijimo gali būti atidėtas vyriausybės posėdį antradienį, svarstant 2014 valstybės biudžeto, perspėjo užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkēvičs (TP).

“Šios dvi institucijos gali nesugebėti pasiekti susitarimą dėl sanglaudos politikos”, sakė ministras susirūpinimą, pridurdamas, kad ES institucijos skirtumas tarp jų gali būti atidėtas, pavyzdžiui, Europos socialinio fondo Latvijos įsigijimo.

Pirmadienis, rugsėjis 30, Rinkēvičam dalyvavo ES Bendrųjų reikalų tarybos posėdyje Briuselyje.
Finansų ministerija į valstybės biudžetą 2014 preparatas, sutiko, kad, atsižvelgiant į tai, kad kitais metais pradės naują laikotarpį ES lėšų įsisavinimas, ES galėtų padidinti įsisavinimo intensyvumą ir teigiamą poveikį ekonomikai ir valstybės biudžeto pajamų.

“Delphi” pranešė, kad iš ES biudžeto 2014.-2020 politika Europos Parlamentas (EP) buvo patvirtinta birželio ir bendra suma 908 milijardo eurų, arba maždaug 1% visų ES valstybių narių suvestinio bendrojo vidaus produkto (BVP).

Ir biudžeto dydis yra 34 mlrd mažiau nei ankstesniu laikotarpiu ir politinis susitarimas reiškia, kad, greičiausiai, nebus pakeisti bendrą nr. Bet problema yra vidaus lėšų paskirstymas tarp valstybių narių ir biudžeto prioritetų, kurie dabar gresia teisinės patvirtinimo.

Kitas septynerių metų programavimo laikotarpį, Lietuvos ekonomika iš ES biudžeto bus prieinama daugiau nei 7446 mlrd.