Prema Geležinkelio darbuotojams už gerus darbo rezultatus, šie skaičiai neparodo

AB “Lietuvos geležinkeliai” (geležinkelio) grupės darbuotojai šiemet, darbo užmokestį, gautą už gerą darbą premiją pernai, tačiau konkrečios sumos nebus atidaryti, pranešė bendrovė.

Pernai krovinių vežimo Lietuvos geležinkeliais buvo istorinis krovinių apimtis rekordiniai – vežami daugiau nei 60 milijonų tonų krovinių ir geležinkelio įmonių grupės darbuotojų, kad reikštų daugiau darbo, todėl taip pat skiriamas papildomas mokestis.

Bendrovė aiškina, kad “Lietuvos geležinkeliai” darbo sutartis nenumato informacijos atskleidimo. “Išsami informacija apie atlyginimo negali duoti pozicijas, kad būtų išvengta nepageidaujamo spekuliacijai,” sako geležinkelio.

Pernai bendrovės vidutinis darbuotojų atlyginimas lygis buvo 783,7 lato.
Savo ruožtu, valdymo atlyginimai buvo gerokai padidėjusi praėjusių metų gruodį. Geležinkelio Ugis aguonų prezidento atlyginimas padidėjo 2600-8500 latų latų, tačiau geležinkelio valdyba ir tuo pačiu metu viceprezidentas Edwin Smith, Aivars STRAKSE ir Eric Šmuksts dabartiniai 2400 latų, o toliau gaus 6800 latų per mėnesį.

Kaip pranešama, praėjusių metų lapkritį, Vyriausybė patvirtino pakeitimus į taisykles, valstybės ir vietos valdžios kapitalo valdybos narių skaičių, tarybos ir valdybos narys, savivaldybės akcininkų atstovo ir darbuotojo, atsakingo už atlygį teikiamos: valstybinės įmonės, kurių apyvarta didesnė negu 40 mln apyvarta, valdybos pirmininkas ir valdybos nariai bus galima mokėti už kitą darbo įvykdymo bendrovė. Šis variantas yra naudojamas kapitalas “Lietuvos geležinkeliai”, “Latvenergo” ir “Lietuvos valstybinių miškų” (LVM).

Savo ruožtu ministras pirmininkas Valdis Dombrovskis (V) klausė Susisiekimo ministerija ir Ūkio ministerija, siekiant įvertinti kapitalo galiojimą turėjo “Lietuvos geležinkeliai” ir “Latvenergo” valdybos nariai mokėti sukelti. Jis paragino ministerijos išnagrinėti šį klausimą ir sugalvoti labiau subalansuotas ir žemiški sprendimus. Ministras Pirmininkas taip pat pažymėjo, kad įstatymas numato Parlamentas stumti daug mažesnį atlyginimą ribą, nei dabartinių akcijų atitinkamoje sostinėje yra nustatytas.

“Latvenergo” KSM ir darbo užmokesčio valdymo personalas sumažintas, o Susisiekimo ministerija neskuba priimti tokį žingsnį.