Rusijos finansininkas Vdovin nupirko “Lietuvos verslo bankininkystės”

Rusijos finansininkas Andrejus Vdovin įsigijo 100% “Lietuvos verslo banko” (LBB) akcijos. Vdovin yra “VMHY grupė”, kuri apima veikiantys bankai Rusijoje “M2M Private Bank” ir “Bank of ATB” partneris portalas “Delfi” informavo priimančiosios atstovė Julia Kondratovics.

Sudarius sandorį, “Lietuvos verslo banko” bazė bus sukurti naują banką, kuris specializuojasi tarptautinėje ir Lietuvos turtingų privačių klientų turto valdymu.

Naujo banko verslo plėtros strategija, grindžiama privačios bankininkystės paslaugos: privačių klientų PASLAUGOS Dienos bankinės veiklos, turto valdymas, gyvenimo būdo paslaugų, taip pat tiems klientams priklausančių įmonių atsiskaitymo paslaugas.

Planuojama, kad Lietuvos verslo banko restruktūrizavimas bus baigtas iki 1 rugsėjis Rugpjūčio, kai bankas pradės visavertę klientų aptarnavimą.

Vdovin tikslas įsigyti visą akcijų paketą LBB banko, tikslas yra stiprinti “M2M” Europos privataus kapitalo valdymo paslaugų grupė. Kadangi bendrovės 2011. Latvijos sėkmingai veikianti Andrejus Vdovin priklausanti investicijų valdymo įmonė “M2M Asset Management”. Įmonė specializuojasi turto valdymo paslaugų, taip pat bendrovei pavyko aukšto pajamingumo obligacijų fondą “M2M Kylančios Didelių pajamų Bond Fund”.

“Mes su dideliu optimizmu į LBB banko tarptautinės privačios bankininkystės asortimentą nuolat kinta. Dėl mūsų teigiamą patirtį М2М bankas privatus bankas Rusijos rinkoje, mes žinome, kad daugelis iš mūsų klientų yra suinteresuoti, kad tarnauja mums gerai, kaip savo tarptautinių bankinių operacijų ir kapitalo judėjimą. Latvija yra viena iš svarbiausių finansinių centrų Rytų Europoje su turtinga praeitimi, bankų ir profesinės bankų reguliavimo. Esame įsitikinę, kad LBB galės teikti klientams aukštos kokybės bankines paslaugas ir finansines priemones šiuolaikinės veisimui kapitalo, ir jie bus paklausa tarptautinėse ir Lietuvos privačių klientų centre, “sakė Vdovin.

Vdovin turi virš 20 metų patirtį bankininkystės sektoriuje. Jis yra pirmininkas direktorių IMB “M2M Private Bank”, kuri specializuojasi aptarnaujant turtingi privataus kapitalo valdyba. Vdovin taip pat aktyviai dalyvauja Latvijos investicijų valdymo bendrovių “M2M Asset Management” valdybos pirmininkas, tarybos narys “ATB Bankas” (Aziatsko-Tihookeanskij Bankas) – bankas, kuris orientuojasi mažmeniniams klientams, taip pat smulkaus ir vidutinio verslo aptarnavimas Rusijos Tolimuosius Rytus, Rusiją ir veikia draudimo bendrovė Gelios Taryba.

UAB “Lietuvos verslo Bankas” įkurta Geg 18, 1992. Istoriškai LBB akcininkai buvo didelis Rusijos bankai ir įmonės. Per 2011 metų reorganizacijos dauguma LBB turto buvo parduota, įskaitant Estijos banko “EestiKrediidipank” Lietuva filialas. Kadangi reorganizavimo LBB atlikto ribotą veikimą iki 2012 metų pabaigos baigti užėmė 25 Latvijos vieta pagal turtą.