Ryanair kritikuojamas dėl dividendų

Airijos biudžeto aviakompanija “Ryanair” paskelbė, kad pirmą kartą nuo 1997, ketina mokėti dividendus savo vadovų. Už finansinius metus, kurie baigėsi kovo 31, Ryanair uždirbo 319,000,000 € pelną.

Anksčiau aukščiausio lygio vadovai nurodė, kad pirmasis dividendai gali būti skiriama ne anksčiau kaip 2013 m. Tačiau, pasak generalinio direktoriaus pavaduotojas oro Michael Crowley, “Tai atsitiko anksčiau nei tikėtasi.

Iškart po šio pranešimo Ryanair apšaudyti už ką mokės milijonus savo aukščiausios grandies vadovai, o keleiviai priversti mokėti už papildomas paslaugas teikianti įmonė daug kartų daugiau, nei bilieto pati kaina.

Ryanair keleiviai turi mokėti papildomą pažodžiui viską – iš gabaliukų bagažo ir registruojantis pigus aviabilietai į laive tualetas. Be to, vežėjas jau nurodyta anksčiau, kad sezono metu – liepos ir 2010 m rugpjūtis – didės mokesčiai už papildomas paslaugas maždaug trečdaliu.

Pavyzdžiui, check-in bagažo kaina augs 33%, iki 45 € vienam maišą rankinį bagažą pakeliui į abi puses. Taigi, keturių asmenų šeima turės mokėti tik 180 € už bagažą. Be to, keleiviai, norintys užsiregistruoti internetu, turėsite sumokėti 11 € už šią paslaugą. Jei nepavyksta užsiregistruoti internetu, “oro uostas” už jį teks mokėti 91 €.

Ir jei Bilietų pardavimas vyksta negrynaisiais Gyvenvietėje, bendrovė imsis keleiviui dar 10 € į bilietų kainą.

to išaugs ir antsvoris – už kiekvieną wizzair skrydziai papildomą kilogramą teks mokėti 22 € už vieną reisą. Transportas nestandartinio bagažo, pavyzdžiui, sporto įrangos ar muzikos instrumentų, kainuos papildomai 91 € už kiekvieną elementą, ir Buggy – bent 22 € už bilietą grąžinimo.

Taigi, per pastaruosius ketverius metus, papildomos išlaidos skrydžius iš Ryanair padidėjo 700%, palyginti su 2006 m.

įdomiausia yra tai, kad “Ryanair” skrydžiai yra daug pigiau, nei tai gali padaryti tik patikrinti bagažą. Pavyzdžiui, gegužės 28, Ryanair sakė, kad garbei jo biure Barselonos El Prat oro uosto atidarymo, jis ketina parduoti milijonus už 5 eurais už 500 maršrutų savo Europos tinklo kainos bilietus.

save atstovai Ryanair ryanair skrydziai is vilniaus atmesti visus kaltinimus, ir tikiu, kad jie gerai padarei per pastaruosius finansinius metus. Po to, kai praėjusių finansinių metų rezultatus, nuostoliai skrydžių buvo 150.500.000 €.

Dabar papildomų pajamų padidėjo 11% iki € 560,000,000, o keleivių srautas išaugo 14% iki 67 milijonų keleivių. Be to, dėl krintančių naftos kainų, kuro sąnaudos iš vežėjo sumažėjo 29% iki € 755.500.000.

Taigi, ataskaita sako “Ryanair”, bendrovė sugebėjo padidinti keleivių srautą ir gauti pelno netgi tuo metu, kai Airijos valdžios institucijos įdiegė specialią turistų mokestį 8,5 € ir priežiūros sąnaudų Dublino oro uoste išaugo 40%.

Be to, “Ryanair” atidarė 280 naujų maršrutų, 8 naujas misijas, ir užsisakyti naujų orlaivių “Boeing 422 milijonų eurų.