Sėkmingo augalų pervežimo persikraustant gidas

Pervežami augalai perkraustymo paslaugas teikiančių įmonių paprastai yra neapdraudžiami. Tačiau bet kokiu atveju, jų paruošimas pervežimui į naują gyvenamąją vietą reikalauja ypatingos priežiūros ir sąlygų, nors pastangos to tikrai vertos. Augalai ne tik saugiai atkeliaus į namus, bet ir suteiks jiems jaukumo.

Kaip paruošti augalus persikraustymui

- Prieš persikraustant, bent porą savaičių ypatingai prižiūrėkite savo augalus, kad jie nebūtų paliegę ir nesulūžtų transportuojant bei būtų atsparūs aplinkos bei oro sąlygų pokyčiams.

- Pasirūpinkite didesnėmis ir standesnėmis dėžėmis, į kurias augalus įdėsite persikraustymo dieną.

- Jei augalus užpuolė kenkėjai, naikinkite juos bent savaitę iki išvykimo, nes kenkėjai dar labiau susilpnina augalus, o pasikeitus aplinkai, sumažėja tikimybė, kad augalai atsigaus.

- Iš anksto apžiūrėkite, ar gėlių vazonai neįtrūkę ir neskilę, kad perkraustymo transporte nerastumėte iškritusių iš vazono augalų ir visur pabirusių žemių.

Rūpinimasis augalais persikraustymo dieną

Naminiai augalai

- Iš vazoninių augalų pašalinkite vandens perteklių ir pašalinkite kenkėjus, jei tokių yra.

- Sudėkite augalus į iš anksto paruoštas dėžes, o jei augalai yra dūžtančiuose vazonuose, informuokite apie tai perkraustymo paslaugas teikiančios įmonės darbuotojus, kad atkreiptų dėmesį į tai, kad jie gali sudužti.

- Didesnius augalus naudinga įdėti į plastikinius maišus, kad neišbyrėtų dirvožemis. Lengvai užriškite plastikinius maišus, tik jokiu būdu ne per stipriai, kad nepakenktumėte augalams.

Lauko augalai

- Jei turite gėlyną ir jame augančius mėgiamus augalus, naudinga juos pasiimti kartu su savimi, jei naujame būste taip pat turėsite nuosavą kiemą, kuriame galėsite juos pasodinti.

- Planuojamus kartu su savimi persivežti augalus iškaskite persikraustymo dieną, šaknis įvyniokite į polietileninius maišelius ir patikrinkite, ar jų dirvožemis pakankamai drėgnas. Tokiu būdu augalus rekomenduojama laikyti ne ilgiau nei 6 valandas.

Rūpinimasis augalais naujuose namuose

- Nors persikraustę į naujus namus turėsite begalę kitų rūpesčių, labai svarbu nepamiršti augalų. Jei neturite laiko tinkamai pasodinti lauko augalų, iškaskite duobutes ir į jas patalpinkite augalus, dirvožemiu uždengdami šaknis tam, kad jos būtų apsaugotos, kol galėsite tinkamai persodinti augalus.

- Po persikraustymo, kelias savaites kruopščiai prižiūrėkite augalus, nes paprastai jie taip pat kaip ir žmonės turi prisitaikyti prie naujos aplinkos.