Tarptautinis Rygos oro uostas pradės verslo aviacijos paslaugų centro pastato projekto kainuos 10.000.000 €

Rygos tarptautinis oro uostas, be jau esamų privačių orlaivių aptarnavimo Angaro netrukus bus pradėta naujojo universalaus verslo aviacijos paslaugų centro pastatą, kuris kainuos 10.000.000 € (septynis milijonus) ir planuojama, kad bus pastatyta ne anksčiau kaip kitą spalis.

Kaip verslo portalas “Nozare.lv” informavo “FBO Riga” valdybos narys Leonidas Gorodņickis, naujų lėktuvų angaras bus tris kartus didesnė talpa nei “FBO Rygos aptarnavimo centrą ir siūlo didesnes technines galimybes.

Angaras, kad dalis iš septynių pagrindinių “Boeing” Verslo Jet “orlaivių arba iki 15 mažesnių orlaivių.

Teisėjas norėtų pabrėžti, kad ji yra ne Ryga, nei bet kuri kita oro uostą Baltijos jūroje nebuvo ir nebus artimiausioje ateityje ir paprašyti verslo aviacijos klientų paskirties. Tuo pačiu metu geografinė padėtis, išvystyta infrastruktūra, kvalifikuotų specialistų ir kainodaros politika Rygoje sugebėjo klestėti kaip privatus lėktuvas aptarnavimo centrą, ir po Gorodņicka sakė, yra labai palanki aplinka tolesniam augimui pramonėje.

Pramonė sako, kad Ryga kaip verslo aviacijos centre tapti patrauklesnė tiek į vakarus ir į rytus. Rusijos verslo aviacijos asociacija vykdantysis direktorius Ana Serezkina pažymi, kad iš Rusijos Baltijos daug skrydžių. Taip pat yra naudojami Lietuvos orlaivių saugojimo infrastruktūrą. Bendradarbiavimas yra stiprus, ir tendencijos rodo, augimą. Ji mano, kad bus galima sėkmingai plėtoti Ryga kaip verslo aviacijos centro ir projektas bus sėkmingai įgyvendintas. Jau su keletas didelių Europos verslo aviacijos bendrovės remdamiesi plokštumoje ir nustatyti paslaugų kokybę čia Rygoje sutartį.

Dėl išsamesnės sektorių plėtros planus Rygoje ir Baltijos regione praėjusią savaitę aptarė Baltijos verslo aviacijos forumą. Forumas antrą kartą įtakingiausių Latvijos suburia pramonės atstovai iš Baltijos, NVS, Europos ir Jungtinių Valstijų.

UAB “FBO Ryga” apima kontroliuojančiosios bendrovės “FCG” struktūrą, kuri valdo du Lietuvos piliečiai – Romos Starkov Leonidas Gorodņickim.

Įmonė užsiima orlaivių antžemines paslaugas, skrydžių vykdymo paslaugų privataus ištrauka organizacija, orlaivių įsigijimo ir pardavimo ir aviacijos konsultavimo paslaugos.

2010, UAB “FCG” traukia dirbti Ryga aviakompanija “Lufthansa Technik” dukterinė įmonė “Lufthansa Bombardier Aviation Services”, kuri yra priežiūros viena iš lyderių remonto ir kapitalinio remonto kompanija “Bombardier” gaminami komercinės aviacijos orlaivius. Bendradarbiaujant su “FBO Rygoje” Rygos oro uostas buvo atidarytas pirmasis “Lufthansa Bombardier Aviation Services” techninės priežiūros stoties.