V. Dombrovskis: vaistas kontora “Metalurgs” yra palankesnės nei nemokumo procesą

Teisinė apsauga procesas virtualiai pašalina riziką, kad kreditoriai galėtų pasukti UAB “Metalurgs” nemokumo reikalauti, kad įmonė būtų mažesnis nei teisinės apsaugos proceso žurnalistams po koalicijos tarybos posėdžio sakė ministras pirmininkas Valdis Dombrovskis (V).

V. Dombrovskis paaiškino, kad Ūkio ministerija (ŪM) ir išorės konsultantų “Prudentia” informavo, kad koalicija ne teisės gynimo rengs bendrovės restruktūrizavimą ir vėlesnio verslo planą. Pasak ministerijos ir “Prudentia” vaizdu bankroto bylos šiuo atveju, įmonė galėtų būti mažesnis nei teisinės apsaugos proceso, sakė Vyriausybės vadovas.

Jis taip pat paaiškino, kad per artimiausius du mėnesius parengti restruktūrizavimo planą turi būti sutarta kreditorių klubu.

Kai paprašė susitikimo su potencialiais investuotojais įmonėje, Ministras Pirmininkas sakė, kad tolesnis darbas su kreditoriais vyks EM klubas, iš pakviestų konsultantų rėmėjai. Savo ruožtu potencialus investuotojas neatskleidė vardą Dombrovskis telefonu paklausti bendrovės akcininkų Kirovo Lipman, kuris taip pat turėjo potencialiam investuotojui ir Ministro Pirmininko susitikimas iniciatorius.

Kaip pranešama, Liepoja Teismas šiandien nusprendė inicijuoti AS “Metalurgs” teisinės apsaugos atveju. Dabar kompanija sukūrė teisinę gynybos plano rengimo ir koordinavimo terminą liepos 26 dieną.

Vienas iš “Metalurgs” kreditorių – Iždo – atstovė Eva Dzelme verslo portalas “Nozare.lv” sakė bendrovės vadovybė turėjo visišką teisę prašyti, siūlyti gynimo procesą.

“Siūlomos konkurencijos gynimo priemonės pagal įstatymą neturi jokios įtakos bendrovės kreditorių poveikį reikalavimus iki gegužės 31 d akcininkų arba parduoti bendrovės akcijas, arba investuoti į bendrovės lėšų. Akcininkai atsakymus kreditorių lauks iki gegužės 31 tada bus sprendžiama dėl tolesnių veiksmų”, sakė bedugnė.

“Metalurgs” nuostoliai pirmąjį ketvirtį buvo 10,1 mln latų priešingai nei praėjusių metų pirmąjį ketvirtį gavo 521.688 latų pelną, atsižvelgiant į įmonės finansinę atskaitomybę, pateiktą “NASDAQ OMX Riga”.

“Metalurgs” Konsoliduoti pardavimai už 1 ketvirtį 2013 buvo 78.300.000, iš 11,5 mln per 1 ketvirtį 2012 augimas, bendrovės konsoliduota apyvarta buvo 66.800.000.

Grynasis apyvarta ir nuostoliai pirmąjį ketvirtį suma buvo apskritai krizės plieno pramonėje Europoje ir visame pasaulyje trūksta apyvartinio kapitalo įmonės, taip pat į tai, kad “metalurgs” realizuoti pirmąjį ketvirtį 32.734 tonų valcavimo daugiau nei buvo pagamintas per šį laikotarpį, nurodyta finansinėje atskaitomybėje.

Kaip pranešta anksčiau, iki gegužės 31 “Metalurgs” akcininkų arba parduoti bendrovės akcijas, arba investuoti į įmonę, su dideliais finansiniais ištekliais. Bendrovės kreditoriai nusprendė pasinaudoti maždaug pusę arba daugiau nei 60 milijonų “Metalurgs” skolos, kurių bendras tūris yra 125 milijonų eurų, todėl bendrovės akcininkai.

Kaip Geg 21, po ministrų kabineto posėdyje sakė: “Prudentia konsultantų partneris Karl KRASTIŅŠ akcininkų klubo kreditoriai turėti vieną latų parduoti bendrovės akcijas, arba investuoti į kiekvieną” Metalurgs “dešimt milijonų, ir jie galės likti versle, turi būti kartu su jos akcininkams ir kreditoriams ir toliau remti ir stabilizuoti verslą.