Vaikulis: Lietuvos vartotojų kainoms liepa 2013

Liepa infliacijos duomenis paskelbė statistikai neatnešė jokių netikėtumų – respons prognozės Per mėnesį kainos sumažėjo 0,3%, o metinė infliacija išaugo nuo 0,2% iki 0,3%.

Defliacija liepą yra normalu. Išimtys yra labai reti ir paprastai yra susijęs su tam tikru aplinkybių derinys. Šiais metais viskas vyko “pagal planą”. Kaip ir kiekvienais metais, šiemet vyko drabužių ir avalynės pardavimo sezoną, ir tapo pigesnis maistas, ypač daržovių. Sezoninių reiškinių taip pat gali būti alaus brangesnis, palyginti su nuolaida pabaigoje Sent Džonsas.

Savo ruožtu, veiksniai, kurie nėra susiję su sezoniškumu, dujų išryškinti ir šilumos tarifų sumažinimas, namų ūkiams. Gamtinės dujos ir susijusi tarifų mažėjimo tendencija yra logiška ir buvo lengvai nuspėjama, nes jau buvo pastebėta kelis ketvirčius dyzelino ir mazuto kainos saikingas mažės. Žinoma, per vasaros mėnesius šildymo kurso kritimo daugiausia virtualus personažas, vartotojų sąskaitas, jis nepajuto, tačiau akcijų kainų naftos produktų dabartinių lygių ir tendencijos leidžia tikėtis, kad mažesni tarifai bus taikomi kitą šildymo sezoną.

Mes tikimės, kad metinė infliacija per artimiausius mėnesius ir toliau augs lėčiau, bet bus ne daugiau kaip 1%. Taigi dabar Latvijos (ir daugelyje Europos šalių ir pasaulio) vartotojų kainų spaudimas yra labai silpnas, o infliacija yra ne problema. Infliacija kažkas reikšmingi pokyčiai, naftos kainos turėtų pradėti sparčiai augti, ar maisto išteklių pasaulyje kainos turėtų nustoti kristi.

Vidutinė metinė infliacija prognozė 2013th Nekeisti – apie 0,5%.